3. Luke i adventskalenderen
Postet av Follo Sykkelklubb (Gruppe) den 3. Des 2010
Om dagen er tåkete, fuktig eller kald og brillebrukeren blir svett er det ikke langt unna dugg på brillene. Da er utsiktene dårlige og farta må tilpasses til diffust syn.
I julekalenderen for 7.12. 2006 ble det vist smarte servietter og mikrofiberkluter. Dagens tips er ANTIDUGG en magisk liten flaske som gjør at brillebrukere kan rusle rett inn fra kulda uten å bli synshemmet i mange minutter. Det går med fire dråper pr. behandling. Ta en på forsiden og en på baksiden gni ut med fingeren, og poler med en myk klut. Effekten varer til brillene vaskes eller pusses med mikrofiberklut.
Den latterlig lille flasken kostet 99 kroner og har vart i mange år nå. Vidundermiddelet kommer fra Tyskland og importeres av A-Optikk AS på Skarnes. Kilden for denne flaska er Bjølsen Optikk.
Diskuter tipsene på terrengsykkel.no
Kommentarer
Logg inn for å skrive en kommentar.